Згодом і в результаті експлуатації кількість рідини, що охолоджує, в системі кондиціонування автомобіля зменшується. Рідина, що відповідає за зниження температури, просто йде з системи, найчастіше через протікання, що виникли внаслідок механічних пошкоджень.

Витік холодоагенту може порушити правильну роботу всієї системи кондиціонування автомобіля, тому рідину необхідно доливати. Нехтування регулярним обслуговуванням кондиціонера створює ризик виходу з експлуатації всієї системи, що тягне за собою серйозні витрати на ремонт. Несправна система кондиціювання автомобіля також негативно впливає на здоров’я водія та пасажирів.

Куди ще подіться холодоагент

Кількість холодоагенту в системі кондиціонування автомобіля залежить, перш за все, від моделі та марки автомобіля. Занадто мала його кількість означає, що система не тільки не охолоджується, а й піддається серйозним механічним поломкам. Тому необхідно звернути особливу увагу на кількість рідини, що є в даний час в системі.

Регулярні перевірки дозволять оперативно реагувати на можливі витоки та випаровування холодоагенту кондиціонера. Аналіз працездатності системи, усунення витоків та заправку холодоагенту слід довірити професійному сервісу, що спеціалізується на автомобільних кондиціонерах.

Пам’ятайте, що протягом року близько 10% фреону також природно «губиться» в системі кондиціювання – це робочі моменти, які слід брати до уваги.

Зазвичай про кондиціонер у машині водій згадує лише тоді, коли температура повітря протягом дня різко зростає. Пізно, якщо врахувати, що у весняно-літній сезон про те ж саме згадують і інші водії, які прямують до сервісів кондиціювання автомобілів. Ви можете заощадити час та гроші, відвідавши сервісного спеціаліста перед сезоном.

Який холодоагент використовується в кондиціонері

Донедавна в системах автомобільного кондиціонування використовувався лише холодоагент R134a, але він виявився надто шкідливим для навколишнього середовища. Тому з 1 січня 2017 року набули чинності норми, згідно з якими в автомобілях, що випускаються знову, дозволяється використовувати тільки холодоагенти з ПГП не більше 150. Чим вище ПГП (потенціал глобального потепління), тим більший ризик для навколишнього середовища. Для довідки: хладагент R134a має ПГП 1430.

В даний час в нових автомобілях використовується охолодна рідина з маркуванням R1234yf, ПГП якої становить 4. Тому її негативний вплив на природне середовище незначний. Однак це все ж таки не ідеальне рішення, оскільки холодоагент r1234yf займається при температурі 405 градусів Цельсія.

Найновіші автомобілі адаптовані для використання холодоагенту R1234yf, але його використання дороге. У свою чергу власники старих автомобілів змушені використовувати фреон R123a. При цьому нещодавно з’явилася альтернатива у вигляді фреону R774, тобто вуглекислого газу, число ПГП якого зовсім 1.

Як часто потрібно заряджати кондиціонер і скільки часу це займає?

Тривалість заряджання кондиціонера залежить від кількох факторів, серед яких:

  • герметичність системи;
  • обсяг системи;
  • модель та модифікація автомобіля.

Якщо система справна, то на поповнення рідини, що охолоджує, в системі йде в середньому від 30 до 50 хвилин.

Заливати охолоджувальну рідину кондиціонера варто щорічно. Передбачається, що 10% холодоагенту від загального обсягу випаровується за нормального використання протягом 12 місяців. Заливати холодоагент найкраще тоді, коли на вулиці починають переважати позитивні температури.

Write a comment:

*

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

©2024 by e-iskra.com.ua
logo-footer